Попуст!

CRAFTIA Duck & Turkey For Adult Cats

2,707.00 ден

Опис на производот

Комплетна храна за возрасни мачки.Патката и Мисирка обезбедуваат високо сварливи протеини, помагајќи да се одржи здрав имунолошки систем, здраво срце и здрави, силни и агилни мускули. Комбинацијата од месо од патка и мисирка дава вкус што ќе го сакаат мачките.

Ацерола е здрав подарок од Мајката Земја. Тој е богат извор на витамин Ц, заедно со здрави ботанички состојки, влакна и минерали. Тој е природен извор на антиоксиданси, го поддржува здравјето на целото тело, имунолошкиот систем и здрав метаболизам.

Тиквата е храна богата со влакна која содржи и важни витамини и минерали. Може да го олесни варењето и е преполн со хранливи материи кои се корисни за различни телесни системи кај домашните миленици – силни коски и заби, имунолошки систем и добар вид.

* сурово месо од патка (20%)

*сурово мисиркино месо (16%)

*скроб од грашок

*дехидриран протеин од патка (10%)

*дехидриран протеин од мисирка (10%)

*пилешка маст

*рибино масло (од лосос)

*извлечено семе од киноа (4%)

*хидролизирани рибини протеини

*хидролизирани протеини од живина

*пилешки јазли (црн дроб, срце, бубрег)

*сушени јајца, ленено семе

*пулпа од сушена репка

*брашно од луцерка

*влакна од грашок

*сушена ацерола (0,5%)

*сушена тиква (0,5%) )

*сушена боровинка

*сушена брусница

*сушено јаболко Annurca

*сушен аспарагус

*инулин од цикорија (0,4%)

*екстракт од квасец (извор на мано-олиго-сахариди) (0,3%)

*фрукто-олигосахариди (0,3%)

*Ascophyllum Nodosum

*карбонат монокалциум фосфат

*калиум хлорид

*натриум хлорид

*сушен пивски квасец

*екстракт од алое вера

*рузмарин, куркума

*невен, лушпи и семиња од псилиум

*јука шидигера.

*Суров протеин 37,60%

*Сурова маст 18,30%

*Сурово влакно 1,70%

*Суров пепел 6,30%

*Калциум 1,10%

*Фосфор 0,90%

*Омега-6 масни киселини 3,40%

*Омега-3 масни киселини 0,60%

*DHA 0,25%

*ЕПА 0,20%.

*Витамин А 18000IU

*Витамин Д3 1800 IU

*Витамин Е 215 мг

*Витамин Ц 180 мг

*Ниацинамид 54 мг

*Д-пантенол 22,5 mg

*Витамин Б2 11,25 мг

*Витамин Б6 6 мг

*Витамин Б1 11,25 мг

*Биотин 0,54 mg

*Фолна киселина 0,54 mg

*Витамин Б12 0,09 mg

*Холин хлорид 2700 mg

*Цинк (цинк хелат на глицин хидрат): 79,90 mg

*Манган (манган хелат на глицин хидрат): 17,00 mg

*Железо [железо (II) хелат на глицин хидрат]: 61,20 mg

*Бакар [бакар (II) хелат на глицин хидрат]: 11,90 mg

*Јод (безводен калциум јодат): 1,70 mg; Селен (L-селенометионин): 0,29 mg

*DL-метионин

*технички чист 3000mg

*Таурин 1980 mg. Антиоксиданси

*токоферол екстракти од растителни масла.

Користете го производот таков каков што е, следејќи ја дневната количина наведена во упатството за хранење. Дневните количини прикажани на пакувањето се само индикативни и треба да се прилагодат за да се постигне вистинската телесна тежина. Предлагаме да ја следите тежината на вашето домашно милениче и да ги приспособите дажбите по потреба. Препорачаните дневни количини може да варираат во зависност од возраста, расата, нивото на активност, околината и состојбата на телото. Препорачуваме хранење два пати на ден. Свежа и чиста вода мора да биде достапна во секое време. Кога храните нова храна за прв пат, воведувајте ја постепено. Започнете со мешање на 25% од новата храна со 75% од старата храна. Полека пропорционално зголемувајте ја новата храна во следните 5-7 дена.

Да се чува на ладно, суво место и во затворено пакување. Произведено 18 месеци пред датумот за најдобар испечатен на пакувањето. Нето тежина, најдобро пред датум, код на серија, фабрички регистарски број: отпечатено на пакувањето.