Храна за маче Advance Cat Hairball

862.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Advance Cat Hairball висококвалитетна храна специјално формулирана за полесно исфрлање на топките од влакна – “hairballs”. Благодарение на природните влакна, вклучувајќи влакна од овес и зелен грашок, како и екстракт од слад, Advance Cat Hairball помага за полесно елиминирање на топките од влакна. Намалената содржина на калории помага во контролата на телесната тежина. Месото од мисирка и оризот како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати.

Содржи: таурин, есенцијална аминокиселина за добар вид и здраво срце
Омега-3 и Омега-6 масни киселини, кои придонесуваат за здрава кожа и сјајно влакно
Комбинација на минерали и специфични состојки за одржување оптимална уринарна pH вредност
Пирофосфати кои го спречува формирањето на плаките и забен камен и обезбедуваат свеж здив на вашето домашно милениче

Мисирка (20%), дехидрирани протеини од живина, протеини од пченка, пченица, ориз (8%), пченка, дехидрирани протеини од свинско месо, масти од животинско потекло, влакна од грашок (2,9%), дехидрирани протеини од туна, хидролизирани животински протеини, растителни влакна, овесни влакна (1,5%), екстракт од слад (1,5%), протеини од пченица, рибино масло, калиум хлорид, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), природни полифеноли (0,01%),

Протеин 37 %
Мазнини 14 %
Растителни влакна 4,5 %
Сурова пепел 7,2 %
Витамин А 27000 единици
Витамин Д3 1800 единици
Витамин Е 500 мг
Витамин Ц 70 мг
Таурин 1200 мг
Железо 131 мг
Јод 1.4 мг
Бакар 8.8 мг
Манган 40 мг
Цинк 148 мг
Селен 0.1 мг