Храна за куче Advance Sensitive Medium/Maxi со лосос и ориз

504.00 ден5,587.00 ден

Храна за куче Advance Sensitive Medium/Maxi со лосос и ориз – 1кг
504.00 ден

Нема на залиха

Храна за куче Advance Sensitive Medium/Maxi со лосос и ориз – 1кг
5,587.00 ден

Нема на залиха

Храна за куче Advance Sensitive Medium/Maxi со лосос и ориз – 1кг
1,836.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

ADVANCE Sensitive Medium/Maxi (над 10kg како возрасна единка) висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни средни и големи раси кучиња со чувствителен дигестивен систем. Чувствителниот дигестивен систем може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожата. Специјална протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со оризот, го прави Advance Dog Sensitive Medium/Maxi идеален  избор на храна за кучиња со чувствителен дигестивен систем, со алергии на пилешки протеини  и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

Формула со само еден извор на протеини од животинско потекло

Лососот- единствен извор на животински протеини

Омага 3, Омега 6 масните киселини, биотинот и цинкот  помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Лососот и оризот, како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини, јаглехидрати и инулин, кој го подобрува варењето на храната и апсорбцијата на хранливи материи.

Лосос (18%), пченка, пченкарни протеини, ориз (14%), дехидрирани протеини со лосос, масти од животински протеини, пченкарно брашно, репна пулпа, растителни влакна, калиум хлорид, фрукто-олигосахариди, сол, природни полифеноли (0.01%).

Протеини 26 %
Масти 17 %
Растителни влакна 2,0 %
Сурова пепел 7 %
Омега 3 0.7 %
Омега 6 2.3 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин C 70 mg
Биотин 0.3 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
10 kg 20 kg 30 kg 40 kg 50 kg
грама на ден
                                   + 135 g 230 g 310 g 385 g 455 g
Активност          ++ 165 g 275 g 375 g 465 g 550 g
                           + + + 215 g 360 g 490 g 610 g 720g