Храна за Маче Advance Cat Senior Sterilized, пилешко и јачмен

979.00 ден

Опис на производот

Advance Cat Senior е специјално формулиран за стерилизирани мачки стари над 10 години. Кога вашата стерилизирана мачка ќе достигне 10 годишна возраст, таа влегува во сениорска фаза. Во текот на оваа фаза, на вашата мачка и е потребна храна што ќе и помогне да ги минимизира ефектите на возраста, да ја контролираат нејзината тежина и да го подобрри нејзиното здравје.

Advance Cat Senior е висококвалитетна храна богата со калории кои ја компензираат загубата на апетитот типичен за возрасни мачки. Растителните влакна и Л- картитинот кои помагаат во метаболизирање на мастите и одржувањето на идеалната тежина на вашата мачка. ADVANCE Sterilized Senior со главни состојки пилешко и јачмен е одличен извор на протеини и влакна за лесно варење и управување со тежината. Ниското ниво на фосфор помага за здрава функција на бубрезите. Содржи хондроитин и глукозамин за зајакнување на ткивото на ‘рскавицата и спречување на проблеми со зглобовите типични за возрасни животни. Тауринот кој е суштинска аминокиселина за добар вид и здраво срце. Масните киселини Омега-3 и Омега-6 придонесуваат за здрава кожа и крзно.

Пилешко (18%), пченка, дехидрирани протеини од свинско месо, протеини од пченка, протеини од пченица, јачмен (8%), дехидрирани протеини од живина, животински масти, хидролизирани животински протеини, репкина пулпа, влакна од грашок, рибино масло, дехидрирано јајце, дехидрирани протеини од лосос, калиум хлорид, инулин, пченица, растителни влакна, сол, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), глукозамин (460 мг / кг), хондроитин сулфат (350 мг / кг), природни полифеноли (0,01%)

Протеин 37 %
Масти 17 %
Растителни влакна 3,2 %
Сурова пепел 6,3 %
Фосфор 0,8 %
Витамин А 27000 единици
Витамин Д3 1800 единици
Витамин Е 500 мг
Витамин Ц 70 мг
Таурин 1640 мг
Л – Карнитин 500 мг
Железo 131 мг
Јод 1.4 мг
Бакар 8.8 мг
Манган 40 мг
Цинк 148 мг
Селен 0.1 мг