Попуст!

North Sea Fish Adult cat

3,184.00 ден

Опис на производот

Комплетната храна за возрасни мачки од Северноморската риба е вкусна и посакувана мешавина од висококвалитетни протеини кои помагаат во поддршката на здравјето на целото тело на мачките. Протеинот и маслото од риба помагаат во одржување на здрава кожа и сјајна обвивка, а високата сварливост на протеинот помага во поддршка на силни и агилни мускули.

Apple Annurca е од регионот Кампанија во јужна Италија. Позната е како „кралица на јаболката“ поради прекрасниот мирис и вкус. Има силна антиоксидантна активност и содржи здрави влакна. Јаболкото Annurca помага во поддршка на здрав имунолошки систем и варење.

Аспарагусот има малку маснотии и шеќери, но има многу диетални влакна – навистина здрав и вкусен зеленчук директно од Мајката Земја. Неговиот широк спектар на витамини и минерали е многу корисен за целокупната благосостојба на домашно милениче.

*лосос (20%)

*харинга (16%)

*скроб од грашок

*протеин од дехидриран лосос (10%)

*дехидриран протеин од харинга (10%)

*рибино масло (од лосос)

*хидролизирани рибини протеини

*пилешки масти

*екстракт од семе од киноа (4%)

*ленено семе

*пулпа од сушена репка

*брашно од луцерка

*влакна од грашок

*сушен аспарагус (0,5%)

*сушено јаболко Annurca (0,5%)

*сушена боровинка

*сушена брусница

*сушена ацерола

*сушена тиква

*инулин од цикорија (0,4%)

*екстракт од квасец (извор на манно-олиго-сахариди) (0,3%)

*фрукто-олигосахариди (0,3%)

*Ascophyllum Nodosum

*калциум карбонат

*монокалциум фосфат

*калиум хлорид

*натриум хлорид

*сушен пивски екстракт од аросем

*куркума, невен, лушпи и семиња од псилиум, јука шидигера.

* Суров протеин 36,20%

*Сурова маст 18,30%

*Сурово влакно 1,70%

*Суров пепел 6,40%

*Калциум 1,15%

*Фосфор 1,00%

*Омега-6 масни киселини 2,10%

*Омега-3 масни киселини 1,60%

*DHA 0,90%

*ЕПА 0,50%.

*Витамин А 18000IU

*Витамин Д3 1800 IU

*Витамин Е 215 мг

*Витамин Ц 180 мг

*Ниацинамид 54 мг

*Д-пантенол 22,5 mg

*Витамин Б2 11,25 мг

*Витамин Б6 6 мг

*Витамин Б1 11,25 mg

*Биотин 0,54 mg

*Фолна киселина 0,54 mg

*Витамин Б12 0,09 mg

*Холин хлорид 2700 mg

*Цинк (цинк хелат на глицин хидрат): 79,90 mg

*Манган (манган хелат на глицин хидрат): 17,00 mg

*Железо [железо (II) хелат на глицин хидрат]: 61,20 mg

*Бакар [бакар (II) хелат на глицин хидрат]: 11,90 mg

*Јод (безводен калциум јодат): 1,70 mg

*Селен (L-селенометионин): 0,29 mg

*DL-метионин,технички чист 3000mg

*Таурин 1980 mg

*Антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла.

Упатство за употреба: Користете го производот таков каков што е, следејќи ја дневната количина наведена во упатството за хранење. Дневните количини прикажани на пакувањето се само индикативни и треба да се прилагодат за да се постигне вистинската телесна тежина. Предлагаме да ја следите тежината на вашето домашно милениче и да ги приспособите дажбите по потреба. Препорачаните дневни количини може да варираат во зависност од возраста, расата, нивото на активност, околината и состојбата на телото. Препорачуваме хранење два пати на ден. Свежа и чиста вода мора да биде достапна во секое време. Кога храните нова храна за прв пат, воведувајте ја постепено. Започнете со мешање на 25% од новата храна со 75% од старата храна. Полека зголемувајте ја новата храна пропорционално во следните 5-7 дена.

Да се чува на ладно, суво место и во затворено пакување. Произведено 18 месеци пред датумот за најдобар испечатен на пакувањето. Нето тежина, најдобро пред датум, код на серија, фабрички регистарски број: отпечатено на пакувањето.