Храна за куче Advance Mini Adult со пилешко и ориз

1,240.00 ден2,673.00 ден

Храна за куче Advance Mini Adult со пилешко и ориз – 3 кг
1,240.00 ден
Храна за куче Advance Mini Adult со пилешко и ориз – 7.5 кг
2,673.00 ден
Clear

Опис на производот

Аdvance Dog Mini Adult е високвалитетена храна за мали раси на кучиња над 8 месеци до 8 години .

Содржи формула со повисоко ниво на протеини и масти, затоа што малите раси на кучиња имаат потреба од големо количество на метаболитичка енергија, поради нивната повисоката физичка активност и брз метаболизам.

Преку зголемен имунитет и природен одбрамбен систем, им помага за оптимална мускулна маса, одржување на добро дентално, гастроинтестинално здравје, здрава кожа и сјајно крзно.

Големината на гранулатот е мал, специјално прилагоден на големината на забите и вилицата на малите раси на кучиња.

Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенција од создавање на забен камен и лош здив.

Пилешкото и оризот, како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати.

Оптималното ниво на протеини помага при одржување на идеална мускулна маса.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Пилешко (20%), дехидрирани протеини од живина, пченица, ориз (10%), масти од животинско потекло, пченка, протеин од пченка, пченкарно брашно, протеин од соја, хидролизирани животински протеини, пулпа од репка, рибино масло, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), калиум хлорид, сол, тетранатриум дифосфат (0,24%),калциум карбонат, природни полифеноли (0,01%).

 

Протеини 27 %
Масти 19 %
Растителни влакна 2.2 %
Сурова пепел 6.5 %
Омега 3 масни киселини 0.4 %
Омега 6 масни киселини 3.6 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
 

 

ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ

ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ

1 kg 3 kg 5 kg 10 kg
Активност грама на ден
+ 25 g 55 g 80 g 135 g
    + + 30 g 65 g 95 g 160 g
+ + + 35 гg 85 g 125 g 210 g