ADVANCE JUNIOR MAXI 14KG

3,845.00 ден

Out of stock

Опис на производот

пилешко месо(17%), пченкарен оброк од глутен, дехидрирани протеини од живина, пченица, ориз (10%), пченка, животинска маст, стабилизирана со мешани токофероли од природно потекло, пченкарно брашно, пченкарни трици, хидролизирани животински протеини, пулпа од репка, протеин од дехидрирана туна, овесни влакна, рибино масло, сол, калиум хлорид, плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (0,5%), глукозамин (455 mg/kg), хондроитин сулфат (350 mg/kg), природни полифеноли (0).

 

29% протеини, 15% содржина на масти, 3% сурови влакна, 6,5% неорганска материја, 1,1% калциум, 1% фосфор, 0,3% Омега3, 2,8% Омега6.

Нутритивни состојки: Витамин А 27000 IU, Витамин Д3 1800 IU, Витамин Е 500 mg, Витамин Ц 70 mg, Таурин 1200 mg, Железен сулфат монохидрат 260 mg (Fe: 86 mg), Калиум јодид 1,9 mg (I: 1,4 mg), Бакар сулфат пентахидрат 34 mg (Cu: 8,8 mg), Манган сулфат монохидрат 124 mg (Mn: 40 mg), Цинк сулфат монохидрат 407 mg (Zn: 148 mg), Натриум селенит 0,24 mg (Se: 0,1 mg).Со природни антиоксиданси.

Процесот на раст кај големите кученца (над 30 кг кога се возрасни) е нешто подолг отколку кај помалите раси. Од таа причина, од суштинско значење е да го нахраните вашето помладо кученце со производ кој е специјално прилагоден на неговата фаза на развој.Advance Junior Maxi е врвен производ формулиран да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето помладо кученце, преку промовирање на развојот на неговите мускули и коски, заштита на здравјето на неговите зглобови и помагање во зајакнувањето на неговите природни бариери и одбрани.

Advance Junior Maxi особено се препорачува за кученца од големи раси на возраст меѓу 12 и 24 месеци.