Храна за куче Advance Dog Puppy Sensitive со лосос и ориз

4,763.00 ден

Опис на производот

Advance Dog Puppy Sensitive висококвалитетна храна специјално формулирана за сите раси кученца од 2 до 12 месеци со чувствителен дигестивен систем. Чувствителниот дигестивен систем може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожата. Специјална протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со оризот, го прави Advance Dog Puppy Sensitive идеален  избор на храна за кучиња со чувствителен дигестивен систем, со алергии на пилешки протеини и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

Advance Dog Puppy Sensitive е комплетно избалансирана храна која му ги обезбедува на вашето кученце сите хранливи материи што му се потребни за да порасне силно и здраво.

Содржи гел од алое вера, кој спречува влез на алергени во организмот преку кожата и цревниот ѕид. Пребиотици, пробиотици и имуноглобулини помагаат за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај младите кученца.

Придобивки:

Оптимален сооднос помеѓу калциумот  – фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

Лососот- единствен извор на животински протеини

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен расвој на  на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Лососот и оризот, како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати

Лосос (18%), пченка, ориз (14 %), дехидриран протеин од лосос,  пченкарни протеини масти од животинско потекло, протеини од компир, репна пулпа, хипоалергични вкусови, растителни влакна, калиум хлорид, фрукто-олигосахариди (0,4%), калциум карбонат, сол, алое вера (0,005%).

Протеини 29 %
Масти 20 %
Растителни влакна 2.0 %
Сурова пепел 6.5 %
Калциум 1.2 %
Фосфор 1.0  %
Омега 3 0.7 %
Омега 6 2.6 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Биотин 0.3 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
Антиоксиданти
  ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
1 kg 5 kg 10 kg 20 kg 30kg 50 kg
грама на ден
< 2.5 месеци 30 g 90 g 165 g 260 g 315 g 445 g
2.5 -4 месеци 35 g 105 g 180 g 295 g 385 g 560 g
4 – 6 месеци 35 g 115 g 195 g 325 g 440 g 635 g
6 – 12 месеци 30 g 100 g 165 g 265 g 390 g 570 g
12-15 месеци Sensitive Mini  adult Sensitive Mini  adult Sensitive Medium adult Sensitive Medium adult 375 g 550 g
бремени кучки 35 g 125 g 220 g 395 g 550 g 845 g