Храна за куче Advance Dog Medium Adult пилешко и ориз

1,224.00 ден4,319.00 ден

Храна за куче Advance Dog Medium Adult пилешко и ориз – 14кг
4,319.00 ден
Храна за куче Advance Dog Medium Adult пилешко и ориз – 3кг
1,224.00 ден
Clear

Опис на производот

Advance Dog Medium Adult е високо квалитетна храна за возрасни кучиња (од 1 до 7 години) средни раси (од 10 до 30 кг како возрасна единка), која ги задоволува специфичните потреби на вашето возрасно куче, со зајакнување на неговите природни бариери и одбрани и помагајќи му да ја одржи оптималната мускулна маса, добро здравје на забите и цревата, здрава кожа и сјајно крзно.

 

 

Средна големина на гранулатот – специјално прилагоден со големината  на забите и вилицата на кучињата од средна раса.

 

Оптимални нива на протеини и масти – за оптимална подршка на мускулатурата и физичката активност на кучињата од средни раси.

Пилешкото и оризот,како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати

Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенцијат од создавање на забен камен и лош здив.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

Пилешко месо (20%), дехидратиран пилешки протеин, пченица, ориз (10%), пченка, масти од животинско потекло, пченкарно брашно, протеини од соја, хидролизиран животински протеин, репна пулпа, пченкарен глутен, рибино масло, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), сол, калиев хлорид, тетранатриев дифосфат (0,29%), природни полифеноли (0,01%).

Протеини 26 %
Масти 18,5 %
Растителни влакна 2.2 %
Сурова пепел 6,6 %
Омега 3 0,4 %
Омега 6 3.2 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
10 kg 15 kg 20 kg 25 kg 30 kg
грама на ден
                                              + 135 g 180 g 225 g 265 g 305 g
Активност                       ++ 160 g 220 g 270 g 320 g 370 g
                                         +++ 210 g 285 g 355 g 420 g 480 g