Храна за куче Advance Dog Maxi Adult со пилешко и ориз

387.00 ден4,789.00 ден

Храна за куче Advance Dog Maxi Adult со пилешко и ориз – 14кг
4,789.00 ден
Храна за куче Advance Dog Maxi Adult со пилешко и ориз – 1кг
387.00 ден

Опис на производот

Advance Dog Maxi Adult е комплетна формула, наменета за возрасни кучиња (од 2 до 7 години) големи раси (над 30 кг како возрасна единка).

Високо квалитетена храна која ги зајакнува неговите природни бариери и одбраниот систем, помагајќи му да се одржи здрава ‘рскавица, добро дентално здравје, здрав дигестивен систем, здрава кожа и сјајно крзно, исто така содржи оптимално ниво на протеини и масти – за подршка на мускулатурата, добра физичка кондиција  и таурин – аминокиселина која придонесува за добра работа на срцето.

Големината на гранулатот – специјално прилагоден со големината  на забите и вилицата на кучињата од големи раса.

Содржи:

Гликозамин и хондроитин – за оптимална подршка на зглобовите и превенира појава на проблеми со коските и зглобовите

Пилешкото и оризот,како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати.

Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенцијат од создавање на забен камен и лош здив.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Пилешко 16%, пченица, дехидратиран протеин од живина, пченка, ориз 10%, пченкарен протеин, маст од животинско потекло (стабилизирано со мешани природни токофероли), репна пулпа, рибино масло, плазмени протеини (природен извор на имуноглобулини 0,4%), тетранатриум дифосфат 0.29%, глукозамин 445 мг/кг, хондроитин сулфат 350 мг/кг, природни полифеноли 0.01%.

Протеини 26 %
Масти 14,2 %
Растителни влакна 2,2 %
Сурова пепел 6,5 %
Омега 3 0.3 %
Омега 6 2.7 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Таурин 1200 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
30 kg 40 kg 50 kg 60 kg 70 kg
грама на ден
                                       + 320 g 400 g 470 g 540 g 605 g
Активност                ++ 390 g 480 g 570 g 655 g 735 g
                                  +++ 505 g 630 g 745 g 850 g 955 g