ADVANCE ATOPIC 3KG

3,040.00 ден

Опис на производот

Состав: Скроб од грашок, месо од зајак (17%), грашок (17%), дехидрирани протеини од зајачко месо, животинска маст, стабилизиран со мешани токофероли од природно потекло, хидролизиран колаген (3,2%), пулпа од репка, хипоалергична арома, квасец, соја масло, калциум карбонат , сол, монокалциум фосфат, екстракт од лисја од маслинки (0,05%), биотин, алое вера (50 мг / кг), извори на протеини: зајак, грашок и квасец.

Сурови протеини 22%
Масла и масти 11%
Сурови влакна 2%
Есенцијални масни киселини 1.6%

Целосен и избалансиран диететски производ за возрасни кучиња, формулиран да се грижи за кожата на вашето куче ако има дерматитис и прекумерно опаѓање на влакното, како и да ги намали нетолеранциите на состојките од хранливите материи.Без жито (grain free) и со месо од зајак како единствен извор на животински протеини, го намалува ризикот од несакани реакции на храна, истовремено помагајќи да се заштити кожата на кучињата со атопичен дерматитис.

Kарактеристики:

  • Омега 3 и 6 – го редуцира воспаленитео на кожата, го смирува чешањето и помага во одржување на здрава кожа;
  • Алое вера – помага за обновување и во хидрирање на кожатата;
  • Месо од зајак и грашок – го намалува ризикот од неповолни реакции на храна;
  • Колагени пептиди – помагаат во лекувањето на раните предизвикани од чешање како и раните од оштетување на кожата предизвикани од атопичниот дерматитис.