Sanabelle дентал закуска 20g

64.00 ден

Out of stock

Опис на производот

Sanabelle дентал закуската со својата необична форма на кикирика е совршена за чистење на забите на вашата мачка. Закуската е исто така исклучително вкусна и сварлива.
Овие гурмански закуски се популарни дури и кај мачките кои никогаш не биле хранети со сува храна.

Протеин 30,5%, Содржина на масти 15,5%, Сурови влакна 6,0%, Сурова пепел 7,0%, Калциум 1,20%, Фосфор 1,05%, Магнезиум 0,08%.