PURINA PRO PLAN MEDIUM LARGE ADULT TURKEY 12KG

495.00 ден5,545.00 ден

PURINA PRO PLAN MEDIUM LARGE ADULT TURKEY 12KG – 12кг
5,545.00 ден
PURINA PRO PLAN MEDIUM LARGE ADULT TURKEY 12KG – 1кг
495.00 ден

Опис на производот

Мисирка (16%), сушен пилешки протеин, скроб од грашок, касава (12%), протеин од грашок, животинска маст, оброк од соја, сув грашок, пулпа од суво цвекло, суво јајце, минерали, рибино масло.

Протеин (28,0%), Масти (16,0%), Сурови влакна (3,0%), Суров пепел (8,0 %).

Нутриционистички адитиви на кг: Витамин А (30000), Витамин Д3 (975), Витамин Е (550 mg), Витамин Ц (140 mg), монохидрат на сулфат на железо (93mg), јод калциум безводен (2,4mg), пентахидрат бакарсулфат (14mg), манган сулфат монохидрат (44 mg), цинк сулфат монохидрат (140 mg), натриум селенит (0,13 mg).

Технолошки адитиви по кг: Бентонит-глина (6000mg), екстракти од токоферол од растителни масла 45mg.

тежина до 1 час активност дневно од 1 до 3 часа активност дневно
10 – 25 кг 170 – 315 гр 195 – 360 гр
25 – 35 кг 315 – 395 гр 360 – 450 гр
35 – 45 кг 395 – 465 гр 450 – 535 гр
45 – 70 кг 465 – 630 гр 535 – 720 гр

Табелата за препорачани дневни количини на хранење се само ориентациони. За да му помогнете на вашето куче да биде во идеална форма, прилагодете ги дневните количини според нивото на активност на вашето куче, физичката состојба, и индивидуалните потреби. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. За да го следите здравјето на вашето куче, редовно консултирајте се со ветеринар.

Храната за миленичиња чувајте ја на темно, ладно и суво место.

Purina Pro Plan Medium Large Adult е комплетна храна за возрасни кучиња од средна до голема раса. Специјално развиена за да ги задоволи потребите на кучињата со чуствително варење.

Purina Pro Plan Medium Large Adult е 100% без жито: Касава го заменува житото, што го прави погодно за чуствителни кучиња со алергии на храна и нетолеранција.

Формулата за хранливи материи кај Purina Pro Plan Medium Large Adult е клинички докажано дека промовира здрава и избалансирана флора на цревата. Развиена  од ветеринари и нутриционисти е иновативен рецепт заснован на најновите научни истражувања.

Purina Pro Plan Medium Large Adult содржи пребиотици и бентонит: поттикнува рамнотежа на микрофлора во цревата и ја подобрува конзистентноста на столицата.

Со 12% мисирка: високо сварлив и слаб извор на вредни животински протеини. Нежно варен: за зачувување на природниот вкус и вредните хранливи материи.