PURINA PRO PLAN MEDIUM ADULT SENSITIVE SKIN SALMON 14 KG

5,375.00 ден

Опис на производот

Лосос * (17%), ориз * (14%), дехидриран протеин од лосос *, оброк од пченкарен глутен *, животинска маст, пченка *, брашно од соја *, пченкарен гриз *, тестенини од сушено цвекло *, пченкарен скроб, месо хидролизат и преработени производи од животинско потекло, целулоза, минерали, сушено јајце *, масло од соја, рибино масло.

*Извори на протеини.

Протеини (29,0%), Содржина на масти (18,0 %), Сиров пепел (7,5%), Сирови влакна (3,0 %).

Витамин А (38.000), Витамин Д3 (1200), Витамин Е (550 mg/kg), Витамин Ц (140), железо сулфат монохидрат (270), безводен калциум јодат (3,5), бакар сулфат пентахидрат (54), манган сулфат монохидрат (130), цинк сулфат монохидрат (450), натриум селенит (0,32).

Технолошки адитиви : токоферол екстракти од растителни масла: 50 mg/kg.

Препорачани дневни количини во грамови на ден.

тежина до 1 час активност од 1 до 3 часа активност
1-5 кг 35 – 110 гр 40 – 125 гр
5-10 кг 110 – 175 гр 125 – 200 гр
10-15 кг 175 – 225 гр 200 – 260 гр
15-20 кг 225 – 275 гр 260 – 315 гр
20-25 кг 275 – 320 гр 315 – 365 гр
25-35 кг 320 – 400 гр 365 – 460 гр
35-45 кг 400 – 475 гр 460 – 545 гр
45-60 кг 475 – 575 гр 545 – 660 гр
60-70 кг 575 – 640 гр 660 – 730 гр

Чувајте ја храната на суво и ладно место.

Purina Pro Plan Medium Adult Sensitive Skin е храна за возрасни кучиња од средна раса кои имаат чуствителна кожа.

Purina Pro Plan Medium Adult Sensitive Skin помага во намалувањето на евентуалната непријатност на кожата поврзана со чуствителноста на храната, благодарение на избраниот извор на протеини ( повеќе од 90% од лососот) и вклучување на хранливи материи како што се цинк, есенцијални масни киселини и витамини А, Е, Б.

Purina Pro Plan Medium Adult Sensitive Skin помага во одржувањето на здрави зглобови и помага во одржувањето на вашето куче во одлична форма.