POLARIS PUPPY SALMON & TURKEY - GRAIN FREE 12 KG

4,070.00 ден

Опис на производот

Филети од лосос (25%), снегулки од компир (18%), сушено свинско месо (17%), сушена мисирка (15%), грашок (12%), живинарска маст, компир скроб, пулпа од сушена репка (4%), хидролизирани животински протеини, квасец (3%), витамини и минерали, масло од лосос (0,5%), псилиум (0,5%), екстракт од Yucca shidigera (0,2%), спирулина (0,2%), ActiveMOS (0,2%), MACROGARD (0,1%), buckthorn (0,1%), билки (рузмарин, мајчина душица, магдонос 0,1%), хондроитин сулфат (270 mg/kg), глукозамин сулфат (200 mg/kg).

Суров протеин (30,0%), Сурова маст (16,0 %), Суров пепел (8,0 %), Сурови влакна (2,5%), Омега 3 и 6 масни киселини во оптимален сооднос 8:1.

Витамин А (15000), Витамин Д3 (1000), Витамин Е (500 mg), Витамин Ц (140 mg), бакар – како бакар (II) сулфат монохидрат (100 mg), јод – како калциум јодат, безводен (2,0 mg), цинк- како цинк сулфат, монохидрат (110 mg), манган – како манган (II) оксид (40 mg), селен – како натриум селенит (0,3 mg), глукозамин (200 mg), хондроитин (270 mg) , антиоксиданси.

Согласно табелата за исхрана наведена на оригиналното пакување

Polaris Puppy Salmon & Turkey – grain free e комплетна храна за кутриња и млади кучиња од сите раси со свеж лосос и мисирка без житарици.

Polaris Puppy Salmon & Turkey – grain free е направено од 69% филети месо без коски и 31% зеленчук, мешавина од билки, витамини и минерали. Не содржи пилешко брашно, соја и житарици, и е без вештачки бои или засилувачи на вкус.

Polaris Puppy Salmon & Turkey – grain free содржи:

  • таурин за здрава функција на срцето
  • Омега 3 и 6 ( масло од лосос, ленено семе), за здраво срце, кожа и сјајно крзно
  • глукозамин и хондроитин за оптимален развој на скелетот и одржување на здрави зглобови и р’скавица
  • ActiveMOS ( специјални клетки од квасец) и Psyllium (природен пребиотик) за здраво варење
  • MACROGARD ( бета – глукани, спирулина, морето, билки : мајчина душица, магдонос и рузмарин) за зајакнување на имунолошкиот систем