POLARIS ADULT SMALL BREED SALMON & LAMB - GRAIN FREE 5 KG

2,015.00 ден

Опис на производот

Лосос без коски (25%), снегулки од компир (20%), сушено јагнешко (15%), сушено свинско (15%), грашок (12%), маст од живина, скроб од компир, хидролизиран животински протеин, пулпа од сушена репка (3,5%) , квасец (3%), витамини и минерали, калциум карбонат, масло од лосос (0,5%), псилиум (0,5%), екстракт од Yucca shidigera (0,2%), спирулина (0,2%), ActiveMOS (0,2%), MACROGARD ( 0,1%), ајдучка трева (0,1%), билки (рузмарин, мајчина душица, магдонос, 0,1%), хондроитин сулфат (270 mg/kg), глукозамин сулфат (200 mg/kg).

Суров протеин 28,0%, сурова маст 16,0%, суров пепел 8,5%, сурови влакна 2,5%, мега 6 и 3 масни киселини во оптимален сооднос 8:1

Витамин А 15000 IU, Витамин Д3 1000 IU, Витамин Е 500 mg, Витамин Ц 140 mg, Бакар (како бакар (II) сулфат, пентахидрат) 10 mg, Железо (како железо (II) сулфат, монохидрат) 100 mg, јод (како калциум јодат, безводен) 2,0 mg, цинк (како цинк сулфат, монохидрат) 110 mg, манган (како манган (II) оксид) 40 mg, селен (како натриум селенит) 0,3 mg, глукозамин mg, хондроитин 270 mg, таурин 200 mg, антиоксиданси

Согласно табeлата за исхрана наведена на оргиналното пакување.

Polaris Adult Small Breed Salmon & Lamb – grain free е комплетна храна за воздрасни кучиња од мали раси со лосос и јагне без житарици.

Polaris Adult Small Breed Salmon & Lamb – grain free е направено од  68% филети(месо без коски), и 32% зеленчук, мешавина од билки, витамини и минерали. Не содржи пилешко брашно, соја и житарици и е без вештачки бои или засилувачи на вкус.

Polaris Adult Small Breed Salmon & Lamb – grain free содржи:

  • таурин за здрава функција на срцето
  • Омега 3 и 6 (масло од лосос, ленено семе) за здраво срце, кожа и сјајно крзно
  • Глукозамин и хондроитин за оптимален развој на скелетот и одржување на здрави зглобови и р’скавица
  • ActiveMOS (специјални клетки од квасец) и Psyllium (природен пребиотик) за здраво варење
  • MACROGARD (бета – глукани, спирулина, билки: мајчина душица, магдонос и рузмарин) за зајакнување на имунолошкиот систем
  • мали гранули специјално за мали раси