POLARIS ADULT BEEF & TURKEY ALL BREED - GRAIN FREE 12 KG

4,030.00 ден

Опис на производот

Говедско месо без коски (25%), снегулки од компир (20%), сушено свинско месо (19%), сушена мисирка (13%), грашок (12%), скроб од компир, масти од живина, пулпа од сушена репка (4%), хидролизирани животински протеини, квасец (3%), витамини и минерали, масло од лосос (0,5%), псилиум (0,5%), екстракт од Yucca shidigera (0,2%), спирулина (0,2%), ActiveMOS (0,2%), MACROGARD (0,1%) , buckthorn (0,1%), билки (рузмарин, мајчина душица, магдонос, 0,1%), хондроитин сулфат (270 mg/kg), глукозамин сулфат (200 mg/kg), Л-карнитин (100 mg/kg).

Суров протеин 31,0%, сурова маснотија 13,0%, суров пепел 8,0%, сурови влакна 2,5%, омега 6 и 3 масни киселини во оптимален сооднос 8:1

Витамин А 15000 IU, витамин Д3 1000 IU, витамин Е 500 mg, витамин Ц 140 mg, бакар (како бакар (II) сулфат, пентахидрат) 10 mg, железо (како железо (II) сулфат, монохидрат) 100 mg, јод ( како калциум јодат, безводен) 2,0 mg, цинк (како цинк сулфат, монохидрат) 110 mg, манган (како манган (II) оксид) 40 mg, селен (како натриум селенит) 0,3 mg, глукозамин 200 mg, хондроитин 27 mg 200 mg, L-карнитин 100 mg, антиоксиданси

Согласно табeлата за исхрана наведена на оргиналното пакување.

Polaris Adult Beef & Turkey  All Breed – grain free e комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси со телешко и мисикино месо без житарици.

Polaris Adult Beef & Turkey  All Breed – grain freeе направено од 67% филети (месо без коски) и 33% зеленчук, мешавина од билки, витамини и минерали. Не содржи пилешко брашно, соја и житарици, и е без вештачки бои или засилувачи на вкус.

Polaris Adult Beef & Turkey  All Breed – grain freeсодржи:
– Таурин за здрава функција на срцето,
– Омега 3 и 6 (масло од лосос, ленено семе) за здраво срце, кожа и сјајно крзно,
– Глукозамин и хондроитин за оптимален развој на скелетот и одржување на здрави зглобови и р’скавица
– ActiveMOS (специјални клетки од квасец) и Psyllium (природен пребиотик) за здраво варење и
– MACROGARD (бета-глукани, спирулина, билки: мајчина душица, магдонос и рузмарин) за зајакнување на имунолошкиот систем.