NUTRILOVE JUNIOR LARGE CHICKEN 12 KG

2,611.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

свежо пилешко (20%), пченица, сушена живина (15% пилешко), пченка, ориз, чварки, животински масти, хидролизирани протеини, пулпа од репка (3%), квасец, ленено семе, витамини и минерали, фрукто-олигосахариди (0, 5%), хондроитин сулфат, глукозамин хлорид.

протеини 27%, содржина на масти 16%, суров пепел 6,5%, сурови влакна 2%, калциум 1,6%, фосфор 1,1%. Омега 6 и омега 3 масни киселини во сооднос 8:1.

витамин А 20000 IU, витамин D3 1800 IU, витамин Е 600 mg, бакар (како пехар сулфат, пентахидрат) 12 mg, железо (како железен сулфат монохидрат) 120 mg, јод (како калциум, безводен јод) 2,4 mg, цинк (како цинк сулфат, монохидрат) 133 mg, манган (како манган оксид) 48 mg, селен (како натриум селенит) 0,36 mg, хондроитин 270 mg, глукозамин 200 mg. Со антиоксиданси

Согласно табeлата за исхрана наведена на оргиналното пакување.

Nutrilove Junior Large chicken  е висококвалитетна храна развиена за кученца и млади кучиња од 4 недели до 18 месеци од големите раси. Содржи глукозамин, хондроитин, калциум и фосфор за здрав скелет и зглобови.
Nutrilove Junior Large chickenима одличен вкус без додадени вештачки ароми со свежо пилешко (свежо пилешко 20%, сушена живина (15% пилешко), вкупна живина 40%). Без додадени конзерванси и бои.
Nutrilove Junior Large chickenе сè што му треба на вашето куче.

  •  Пилешкото како клучен извор на протеини – 35% состојки на база на пилешко
  • Со 20% свежо пилешко.
  • Висока содржина на протеини 27% и маснотии 16% оптимални за кутриња од големи раси и млади кучиња помеѓу 1-18 месеци.
  • БЕЗ ГМО – БЕЗ БОИ – БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ