NUTRILOVE ADULT SMALL CHICKEN 8 KG

1,680.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

сушена живина (15% пилешко), пченка, пченица, свежо пилешко (20%), ориз, животинска маст, протеински хидролизат, чварки, пулпа од репка (3%), квасец, ленено семе, витамини и минерали, фрукто-олигосахариди (0,5% ).

сурови протеини 27%, содржина на маснотии 16%, суров пепел 7,5%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,7%, фосфор 1,2%. Омега 6 и омега 3 масни киселини во сооднос од 8:1

витамин А 15.000 IU, витамин Д3 1500 IU, витамин Е 500 mg, бакар (како бакар сулфат, пентахидрат) 10 mg, железо (како железо сулфат, монохидрат) 100 mg, јод (како јодат безводен) калциум) 2 mg, цинк ( како цинк сулфат, монохидрат) 110 mg, манган (како манган оксид) 40 mg, селен (како натриум селенит) 0,3 mg. Технолошки адитиви: Содржи антиоксиданси.

Согласно табeлата за исхрана наведена на оргиналното пакување.

Nutrilove Adult Small chicken е висококвалитетна храна за возрасни кучиња специјално развиена за мали раси.
Nutrilove Adult Small chicken содржи свежо пилешко како клучен извор на протеини (свежо пилешко 20%, сушена живина (15% пилешко), вкупна живина 40%).
Одличен вкус без додавање на вештачки вкусови.
Без додавање на конзерванси и бои.