NP Superior Care White Dogs Grain Free White Fish Adult Small and Mini

890.00 ден4,800.00 ден

NP Superior Care White Dogs Grain Free White Fish Adult Small and Mini – 1,5кг
890.00 ден
NP Superior Care White Dogs Grain Free White Fish Adult Small and Mini – 10 кг
4,800.00 ден
Clear

Опис на производот

 бела риба 41% (исушена и ситно мелена), сушена пулпа од компир, сладок компир, грашок, маснотии од живина, брашно од крил (мин. 4%), пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), леќа, фрукто-олигосахарид (FOS), екстракт од јука, зелен чај, сушен невен (извор на лутеин).

суров протеин – 24%, сурово масло и маснотии – 13%, суров пепел – 9,5%, сурови влакна – 4%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,6%, натриум – 0,4%, омега -3 масни киселини – 0,64%, омега-6 масни киселини – 2,78%.

додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јоден безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3б605) – 115 mg, натриум селенит (3б801) – 0,1 mg.

Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, екстракти од токоферол од растителни масла (1б306 (i)).

 Храната послужете ја сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS GRAIN FREE WHITE FISH ADULT SMALL AND MINI BREEDS

Комплетна храна за домашни миленици без житарки за возрасни, мали и минијатурни кучиња
(телесна тежина кај возрасни 1-10 кг)