NP Superior Care White Dogs Grain Free Salmon Junior All Breeds

890.00 ден4,400.00 ден

NP Superior Care White Dogs Grain Free Salmon Junior All Breeds – 1,5кг
890.00 ден
NP Superior Care White Dogs Grain Free Salmon Junior All Breeds – 10 кг
4,400.00 ден
Clear

Опис на производот

лосос 44% (сушен и ситно мелен), пулпа од сушен компир, сладок компир, живинарска маст, грашок, брашно од крил (мин. 4%), пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, ленено семе, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), фруктоолигосахариди (FOS), екстракт од јука, сушен невен (извор на лутеин).

сурови протеини – 26%, сурови влакна – 3%, сурова маст – 15%, сурова пепел – 8,5%, калциум – 1,4%, фосфор – 1%, калиум – 0,6%, натриум – 0,4%, Омега-3 масни киселини – 0,46%, Омега-6 масни киселини – 2,57%.

хранливи адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (3b801) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS GRAIN FREE SALMON JUNIOR ALL BREEDS

Комплетна храна за домашни миленици без житарки за растење на кучиња од сите раси со бело крзно
(од 3 до 12 месеци)