NP Superior Care White Dogs Grain Free Salmon Adult Small and Mini

530.00 ден4,800.00 ден

NP Superior Care White Dogs Grain Free Salmon Adult Small and Mini – 1кг
530.00 ден

Нема на залиха

NP Superior Care White Dogs Grain Free Salmon Adult Small and Mini – 1,5 кг
890.00 ден

Нема на залиха

NP Superior Care White Dogs Grain Free Salmon Adult Small and Mini – 10 кг
4,800.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

лосос 40% (сушен и ситно мелен), пулпа од сушен компир, сладок компир, живинарска маст, грашок, каша од шеќерна репка, масло од лосос, дикалциум фосфат, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), ленено семе, тапиока, фрукто-олигосахариди ( ФОС), екстракт од јука, зелен чај, сушени брусница, сушен невен (извор на лутеин).

сурови протеини – 25%, сурови влакна – 3,5%, сурова маст – 15%, сурова пепел – 9,5%, калциум – 1,5%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,6 %, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,50%, омега-6 масни киселини – 2,62%.

нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0 ,1 mg, ниацин (3a314) – 35 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, витамин Б1 (3a821) – 3 mg, витамин Б12 – 0,05 μg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg , калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 110 mg натриум селенит (3b605) – 110 mg, ) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i))

Послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS GRAIN FREE SALMON ADULT SMALL AND MINI BREEDS

Комплетна храна за домашни миленици без житарки за возрасни, мали и минијатурни кучиња
(телесна тежина кај возрасни 1-10 кг)