NP Superior Care Red Coat Poultry Adult All Breeds

890.00 ден4,800.00 ден

NP Superior Care Red Coat Poultry Adult All Breeds – 1,5 кг
890.00 ден
NP Superior Care Red Coat Poultry Adult All Breeds – 10 кг
4,800.00 ден
Clear

Опис на производот

месо од живина 37% (сушено и ситно мелено), ориз, јачмен, живинарска маст, јагнешко месо (сушено и ситно мелено), хидролиза на пилешки црн дроб, пулпа од шеќерна репка, протеинска соја изолат, оброк од ракчиња, масло од лосос, ленено семе, сушено моркови, сушени јајца, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), фруктоолигосахариди (FOS), екстракт од јука, сушени од брусница, масло од пореч, зелен чај.

сурови протеини – 24%, сурови влакна – 3,5%, сурова маст – 15%, сурова пепел – 6,5%, калциум – 0,9%, фосфор – 0,8%, омега-3 масни киселини – 0,78%, омега-6 масни киселини – 3,09%.

нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, витамин Ц (3a312) – 600 mg, железо(II) сулфат монохидрат (3b103) – 80 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,7 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 6 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат 605 – 1b) mg, натриум селенит (3b801) – 0,25 mg, таурин (3a370) – 1200 mg, DL-метионин, технички чист (3c301) – 2 g, L-тирозин (3c401) – 1 g, L-цистин (3c391) – 2 g, бета-каротен (3a160(a)) – 100 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE RED COAT POULTRY ADULT ALL BREEDS

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА МИЛЕНИЦИ ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ СО ЦРВЕНО КРЗНО

Балансирана за подобрување на црвениот пигмент на крзното
1 година и повеќе