IV SAN BERNARD – GREEN CAVIAR – Шампон за куче 300мл

1,250.00 ден

Опис на производот

Iv San Bernard - Green Caviar шампонот нежно чисти давајќи им нова енергија на сите типови влакно. Екстрактот од Caulerpa Lentilifera (познат и како растителен кавијар) помага во ревитализација на влакното на миленикот благодарение на неговите корисни својства. Витаминот Ф помага да се хидрира и омекне влакното, што го прави веднаш посјајно. Производ е без силикон. Наменет е за изложбени кучиња. 

Начин на употреба:
Нанесете го шампонот Caviar Green на влажно крзно и масирајте, исплакнете и продолжете со нанесувањето на Caviar Green балсам. 
Подготовка : Овој третман се препорачува да се изврши најмалку 45 дена пред натпреварот и да се повтори 3 пати во комбинација со останатите производи од линијата Caviar Green за да се добијат оптимални резултати во рингот.