Gill's Super Igienizzante шампон за кучиња и мачиња со иритирана кожа 200мл

240.00 ден

Out of stock

Опис на производот

Gill’s Super Igienizzante е шампон кој е наменет за сите раси на кучиња и мачиња со иритирана кожа. Шампонот ја одржува хигиената и ја заштитува кожата на кучињата и мачките, маслото Melaleuca alternifolia и маслото од еукалиптус глобулус делуваат како смирувачки агенси за воспалена кожа.

Начин на користење:

Натопете го крзното  со млака вода, нежно нанесете го шампонот и масирајте.

После тоа, исплакнете со млака вода.