CRAFTIA Puppy Toy & Small breeds Chicken and Turkey 2кг

1,610.00 ден

Опис на производот

 • сурово пилешко (20%),
 • сурова мисирка (16%),
 • дехидриран пилешки протеин (12%),
 • дехидриран протеин од мисирка (11%),
 • пилешки масти,
 • хидролизирани протеини од живина,
 • хидролизирани протеини од риба,
 • рибино масло (од лосос),
 • спел,
 • кафеав ориз,
 • јачмен,
 • овес,
 • просо,
 • пилешки грмушки (црн дроб, срце, бубрег),
 • пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат),
 • сушени јајца,
 • ленено семе,
 • пулпа од сушена репка,
 • брашно од луцерка,
 • влакна од грашок,
 • сушена брусница (0,5%) ),
 • сушена ацерола (0,5%),
 • сушена боровинка,
 • сушен аспарагус,
 • инулин од цикорија (0,4%),
 • екстракт од квасец (извор на мано-олиго-сахариди) (0,3%),
 • фрукто-олигосахариди (0,3%),
 • Ascophyllum Nodosum,
 • калциум карбонат,
 • монокалциум фосфат,
 • калиум хлорид,
 • натриум хлорид,
 • сушен пивски квасец,
 • рузмарин,
 • куркума,
 • невен,
 • лушпи и семиња од псилиум,
 • јука шидигера.
 • Суров протеин 33,00%;
 • Сурова маст 19,80%;
 • Сурово влакно 1,60%;
 • Суров пепел 6,60%;
 • Калциум 1,05%;
 • Фосфор 0,80%;
 • Омега-6 масни киселини 3,00%;
 • Омега-3 масни киселини 0,70%;
 • DHA 0,40%;
 • ЕПА 0,20%;
 • Глукозамин 1400 мг/кг,
 • хондроитин сулфат 1100 мг/кг.
 •  Витамин А 20000IU;
 • Витамин Д3 2000 IU;
 • витамин Е 240 mg;
 • Витамин Ц 200 мг;
 • Ниацинамид 60 mg;
 • Д-пантенол 25 mg;
 • Витамин Б2 12,5 mg;
 • Витамин Б6 7,5 мг;
 • Витамин Б1 12,5 мг;
 • Биотин 0,60 mg;
 • Фолна киселина 0,60 mg;
 • Витамин Б12 0,10 mg;
 • Холин хлорид 2800 mg;
 • Цинк (цинк хелат на глицин хидрат): 98,70 mg;
 • Манган (манган хелат на глицин хидрат): 21,00 mg;
 • Железо [железо (II) хелат на глицин хидрат]: 75,60 mg;
 • Бакар [бакар (II) хелат на глицин хидрат]: 14,70 mg;
 • Јод (безводен калциум јодат): 2,10 mg;
 • Селен (L-селенометионин): 0,36 mg;
 • DL-метионин, технички чист 3000mg;
 • Таурин 990 mg; Л-карнитин 200 mg.
 • Антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла.

Користете го производот таков каков што е, следејќи ја дневната количина наведена во упатството за хранење. Дневните количини прикажани на пакувањето се само индикативни и треба да се прилагодат за да се постигне вистинската телесна тежина. Предлагаме да ја следите тежината на вашето домашно милениче и да ги приспособите оброците по потреба. Препорачаните дневни количини може да варираат во зависност од возраста, расата, нивото на активност, околината и состојбата на телото. Свежа и чиста вода мора да биде достапна во секое време. Кога храните нова храна за прв пат, воведувајте ја постепено. Започнете со мешање на 25% од новата храна со 75% од старата храна. Полека зголемувајте ја новата храна пропорционално во следните 5-7 дена.

Да се чува на ладно, суво место и во затворено пакување.

Комплетна храна за кученца од мини и мали раси и бремени кучиња или кучиња кои дојат. Пилешкото и мисирката се совршен микс. Тие обезбедуваат здрава рамнотежа на протеини, кои, заедно со глукозамин и хондроитин, помагаат во поддршката на силни мускули, коски и здрави зглобови: за здраво куче, полно со природна енергија, но без премногу калории! Ацерола  е богат извор на витамин Ц, заедно со здрави ботанички состојки, влакна и минерали. Тој е природен извор на антиоксиданси, го поддржува здравјето на целото тело, имунолошкиот систем и здрав метаболизам. Брусницата има многу предности: многу одлични хранливи материи, навистина убав вкус кој не потсетува на природата, но најважно – тие се богати со антиоксиданси. Тоа е важно за телото и умот на вашето домашно милениче да бидат мирни и избалансирани, како што треба да биде.