CRAFTIA Puppy Medium&Large breeds Salmon&Herring

830.00 ден5,280.00 ден

CRAFTIA Puppy Medium&Large breeds Salmon&Herring – 7кг
5,280.00 ден
CRAFTIA Puppy Medium&Large breeds Salmon&Herring – 1кг
830.00 ден

Опис на производот

 • лосос (15%),
 • дехидриран протеин од харинга (15%),
 • харинга (11%),
 • дехидриран протеин од лосос (11%),
 • хидролизирани рибини протеини,
 • рибино масло (од лосос),
 • ленено семе,
 • спелта,
 • кафеав ориз,
 • јачмен,
 • овес,
 • просо,
 • ‘рскавица од ајкула (извор на глукозамин и хондроитин сулфат),
 • сушена пулпа од цвекло,
 • брашно од луцерка,
 • влакна од грашок,
 • сушено јаболко Annurca (0,5%),
 • сушен аспарагус (0,5%),
 • сушена боровинка,
 • сушена брусница,
 • сушена ацериола, 0,4%,
 • екстракт од квасец (извор на манно-олиго-сахариди) (0,3%),
 • фрукто-олигосахариди (0,3%),
 • Ascophyllum Nodosum,
 • калциум карбонат,
 • монокалциум фосфат,
 • калиум хлорид,
 • натриум хлорид,
 • сушена белка екстракт,
 • рузмарин,
 • куркума,
 • невен,
 • лушпи и семиња од псилиум,
 • јука шидигера.
 • Суров протеин 32,65%;
 • Сурова маст 19,40%;
 • Сурово влакно 1,60%;
 • Суров пепел 6,80%;
 • Калциум 1,20%;
 • Фосфор 0,90%;
 • Омега-6 масни киселини 2,10%;
 • Омега-3 масни киселини 1,20%;
 • DHA 0,70%;
 • ЕПА 0,40%;
 • Глукозамин 1400 мг/кг,
 • хондроитин сулфат 1100 мг/кг.
 • Витамин А 19000IU;
 • Витамин Д3 1900IU;
 • Витамин Е 225 мг;
 • Витамин Ц 190 мг;
 • Ниацинамид 57 мг;
 • Д-пантенол 23,7 мг;
 • Витамин Б2 11,9 мг;
 • Витамин Б6 7,1 мг;
 • Витамин Б1 11,9 мг;
 • Биотин 0,57 mg;
 • Фолна киселина 0,57 mg;
 • Витамин Б12 0,10 mg;
 • Холин хлорид 2750 mg;
 • Цинк (цинк хелат на глицин хидрат): 98,70 mg;
 • Манган (манган хелат на глицин хидрат): 21,00 mg;
 • Железо [железо (II) хелат на глицин хидрат]: 75,60 mg;
 • Бакар [бакар (II) хелат на глицин хидрат]: 14,70 mg;
 • Јод (безводен калциум јодат): 2,10 mg;
 • Селен (L-селенометионин): 0,36 mg;
 • DL-метионин, технички чист 3000mg;
 • Таурин 990 mg;
 • Л-карнитин 200 mg.
 • Антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла.

Користете го производот таков каков што е, следејќи ја дневната количина наведена во упатството за хранење. Дневните количини прикажани на пакувањето се само индикативни и треба да се прилагодат за да се постигне вистинската телесна тежина. Предлагаме да ја следите тежината на вашето домашно милениче и да ги приспособите оброците по потреба. Препорачаните дневни количини може да варираат во зависност од возраста, расата, нивото на активност, околината и состојбата на телото. Препорачуваме хранење два пати на ден. Кучките во последните две недели од бременоста и во периодот на лактација треба да се хранат ad libitum. Свежа и чиста вода мора да биде достапна во секое време. Кога храните нова храна за прв пат, воведувајте ја постепено. Започнете со мешање на 25% од новата храна со 75% од старата храна. Полека пропорционално зголемувајте ја новата храна во следните 5-7 дена.

Комплетна храна за кутриња од средна и голема раса и бремени или доилки кучиња. Харингата и лососот ќе им помогнат на домашните миленици да напредуваат на многу начини: рибниот протеин е одличен за одржување на здрава кожа и сјајна обвивка. Природно здрава, рибата го поддржува балансот на телото и умот, а како високо сварлив протеин, помага во одржување на мускулната сила. Apple Annurca е од регионот Кампанија во јужна Италија. Позната е како „кралица на јаболката“ поради прекрасниот мирис и вкус. Има силна антиоксидантна активност и содржи здрави влакна. Јаболкото Annurca помага во поддршка на здрав имунолошки систем и варење. Аспарагусот има малку маснотии и шеќери, но има многу диетални влакна . Неговиот широк спектар на витамини и минерали е многу корисен за целокупната благосостојба на домашно милениче.