CRAFTIA Puppy Medium&Large breeds Lamb with Quail

670.00 ден5,190.00 ден

CRAFTIA Puppy Medium&Large breeds Lamb with Quail – 640гр
670.00 ден
CRAFTIA Puppy Medium&Large breeds Lamb with Quail – 7кг
5,190.00 ден
CRAFTIA Puppy Medium&Large breeds Lamb with Quail – 1кг
820.00 ден

Опис на производот

 • сурово јагнешко месо (25%),
 • сурова препелица (10%),
 • пилешка маст,
 • дехидриран јагнешки протеин (10%),
 • дехидриран протеин од препелица (6%),
 • дехидриран пилешки протеин,
 • рибино масло (од лосос),
 • спелта,
 • кафеав ориз,
 • јачмен ,
 • овес,
 • просо,
 • хидролизирани рибини протеини,
 • хидролизирани протеини од живина,
 • пилешки јазли (црн дроб, срце, бубрег),
 • пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат),
 • сушени јајца,
 • ленено семе,
 • пулпа од сушена репка,
 • брашно од луцерка,
 • влакна од грашок,
 • аспарагус (0,5%),
 • сушена боровинка (0,5%),
 • сушена брусница,
 • сушена ацерола,
 • инулин од цикорија (0,4%),
 • екстракт од квасец (извор на мано-олиго-сахариди) (0,3%),
 • фрукто-олигосахариди (0,3%),
 • Ascophyllum Nodosum,
 • калциум карбонат,
 • монокалциум фосфат,
 • калиум хлорид,
 • натриум хлорид,
 • сув пивски квасец,
 • рузмарин,
 • куркума,
 • невен,
 • лушпи и семиња од псилиум,
 • јука шидигера
 • Суров протеин 32,65%;
 • Сурова маст 19,40%;
 • Сурово влакно 1,60%;
 • Суров пепел 6,70%;
 • Калциум 1,15%;
 • Фосфор 0,90%;
 • Омега-6 масни киселини 3,10%;
 • Омега-3 масни киселини 0,70%;
 • DHA 0,40%;
 • ЕПА 0,20%;
 • Глукозамин 1400 мг/кг,
 • хондроитин сулфат 1100 мг/кг.
 • Витамин А 19000 IU;
 • Витамин Д3 1900IU;
 • Витамин Е 225 мг;
 • Витамин Ц 190 мг;
 • Ниацинамид 57 мг;
 • Д-пантенол 23,7 мг;
 • Витамин Б2 11,9 мг;
 • Витамин Б6 7,1 мг;
 • Витамин Б1 11,9 мг;
 • Биотин 0,57 mg;
 • Фолна киселина 0,57 mg;
 • Витамин Б12 0,10 mg;
 • Холин хлорид 2750 mg;
 • Цинк (цинк хелат на глицин хидрат): 98,70 mg;
 • Манган (манган хелат на глицин хидрат): 21,00 mg;
 • Железо [железо (II) хелат на глицин хидрат]: 75,60 mg;
 • Бакар [бакар (II) хелат на глицин хидрат]: 14,70 mg;
 • Јод (безводен калциум јодат): 2,10 mg;
 • Селен (L-селенометионин): 0,36 mg;
 • DL-метионин, технички чист 3000mg;
 • Таурин 990 mg;
 • Л-карнитин 200 mg.
 • Антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла.

Користете го производот таков каков што е, следејќи ја дневната количина наведена во упатството за хранење. Дневните количини прикажани на пакувањето се само индикативни и треба да се прилагодат за да се постигне вистинската телесна тежина. Предлагаме да ја следите тежината на вашето домашно милениче и да ги приспособите дажбите по потреба. Препорачаните дневни количини може да варираат во зависност од возраста, расата, нивото на активност, околината и состојбата на телото. Препорачуваме хранење два пати на ден. Свежа и чиста вода мора да биде достапна во секое време. Кога храните нова храна за прв пат, воведувајте ја постепено. Започнете со мешање на 25% од новата храна со 75% од старата храна. Полека пропорционално зголемувајте ја новата храна во следните 5-7 дена

Комплетна храна за кутриња од средна и голема раса и бремени или доилки кучиња. Јагнешкото месо и препелицата обезбедуваат природна хипоалергична мешавина која е богата со високо сварливи протеини и витални хранливи материи. Тие создаваат хармонија за телото и го поддржуваат здрав имунолошки систем. Аспарагусот има малку маснотии и шеќери, но има многу диетални влакна. Неговиот широк спектар на витамини и минерали е многу корисен за целокупната благосостојба на домашно милениче. Боровинките се познати по нивните здравствени придобивки и се добар извор на здрави ботанички состојки, антиоксиданси и витамини А и Ц. Боровинките помагаат во поддршка на здрав метаболизам и се многу вкусни – одлично природно лекување за домашните миленици!