Аквариум сет “Diversa Fineline 80”

23,490.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

“Diversa Fine 80” e модерен аквариумски сет за акваристи со префинет вкус и високи барања.
Сетот се состои од:
– шкаф со супер модерен дизајн и вратички без рачки со “touch” механизам.
– аквариум со димензии 80x35x40 цм/112 литри
– осветлување Т5 неонки (2х24 вати) прикачени на специјална алуминиумска водоотпорна арматура.
– бленда која го покрива дното и подлогата
– полипропиленска термо подлога.
– сетот е достапен во две верзии од црна и бела боја.