Храна за куче Advance Mini Puppy со пилешко и ориз

510.00 ден3,535.00 ден

Храна за куче Advance Mini Puppy со пилешко и ориз – 1кг
510.00 ден

Нема на залиха

Храна за куче Advance Mini Puppy со пилешко и ориз – 1кг
1,689.00 ден

Нема на залиха

Храна за куче Advance Mini Puppy со пилешко и ориз – 1кг
3,535.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Advance Dog Mini Puppy е висококвалитетна храна за мали раси на кучиња на возраст од 2 до 10 месеца, за гравидни и кучки во лактација, формулирана да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето кученце, подржувајќи го развојот на неговиот дигестивен и имунолошки систем, помагајќи да го зајакне неговиот природен одбранбен систем.

 

Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето.

Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени. Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи супстанции кај кученцата.

Пилешко месо (20%), дехидратиран пилешки протеин од живина, ориз (10%), масти од животинско потекло, пченка, пченкарни протеини, пченкарно брашно, соев протеин, хидролизиран животински протеин, пулпа од репка, рибино масло, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), калиум хлорид, сол,тетранатриум дифосфат (0,24%), калциум карбонат, природни полифеноли (0,01%).

Протеини 27 %
Масти 19 %
Растителни влакна 2.2 %
Сурова пепел 6.5 %
Омега 3 масни киселини 0.4 %
Омега 6 масни киселини 3.6 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
1 kg 3 kg 5 kg 10 kg
Активност грама на ден
+ 25 g 55 g 80 g 135 g
+ + 30 g 65 g 95 g 160 g
+ + + 35 g 85 g 125 g 210 g