ADVANCE GASTROENTERITIC 3KG

2,266.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Состав: Ориз, пченка, дехидрирани протеини од живина, кокосово масло (4%), животинска маст, стабилизирана со мешани токофероли од природно потекло, хидролизирани животински протеини, хидролизиран протеин од соја, плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (1,4%), калциум карбонат, монокалциум фосфат, квасец, калиум хлорид, рибино масло, фрукто-олигосахариди (0,4%), растителни влакна.

Сурови протеини 25.5%
Масла и масти 12.7%
Сурови влакна 1.3%
Натриум 7%
Калиум 0.7%
Глутаминска киселина 4.6%
Хлорид 0.7%

Комплетна диететска храна за кученца и возрасни кучиња, подготвена со високо сварливи состојки, мала содржина на маснотии и зголемен процент на натриум и калиум за да помогне во ублажување на одредени гастроинтестинални проблеми и помага при случаи на егзокрина инсуфициенција на панкреасот.Неговата формула лесно сварлива ја олеснува апсорпцијата на есенцијалните хранливи материи.Промовира заштита на цревата, лесна сварливост и формирање на фецесот.

Карактеристики:

  • Имуноглобулини – придонесуваат за подобар имун одговор на цревата;
  • Глутамин – аминокиселина која допринесува за одржување на цревниот ѕид здрав;
  • Кокосово масло – извор на лесно апсорптивни биорасположливи масни кислеини;
  • Пробиотици – за одржување на здрава цревна микрофлора.