ADVANCE DOG YORKSHIRE ADULT 1,5 KG

1,174.00 ден

Опис на производот

ADVANCE Јоркшир ги има како главни состојки пилешкото и оризот, одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати
Состав: Пилешко (19%), ориз (15%), дехидрирани протеини од живина, пченка, протеини од пченка, животински масти, стабилизирани со мешани токофероли од природно потекло, хидролизирани животински протеини, пченица, пулпа од репка, рибино масло, калиум хлорид, фрукто-олиго , плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), тетранатриум дифосфат (0,29%), калциум карбонат, сол, дехидрирана шунка (0,05%), дехидрирано јаболко (0,05%), зелен чај (0,013%), природен полифенол 28,0%
Протеини 18,0%, Содржина на масти 2,0%, Сурови влакна 6,5%.

Протеини 28% , Содржина на масти 18,0% , Сурови влакна 2,0% , Неорганска материја 6,5% , Омега 3 0,4% , Омега 6 3,0%.

ADVANCE Yorkshire е врвен, комплетен и избалансиран производ кој е специјално формулиран за возрасни Јоркширски териери.

Благодарение на неговите витамини и природни полифеноли, ADVANCE Yorkshire помага да се зајакнат природните бариери и одбрана на вашиот Јоркширски териер. Покрај тоа, содржи имуноглобулини и влакна од јаболка за олеснување на варењето, зелен чај и минерални материи за заштита на оралното здравје, а шунка и јаболко за задоволување на најсофистицираните пупки за вкус.