Храна за куче Advance Dog Sensitive Lamb & Rice со jагнешко и ориз

471.00 ден5,655.00 ден

Храна за куче Advance Dog Sensitive Lamb & Rice со jагнешко и ориз – 1кг
471.00 ден
Храна за куче Advance Dog Sensitive Lamb & Rice со jагнешко и ориз – 1кг
5,655.00 ден
Храна за куче Advance Dog Sensitive Lamb & Rice со jагнешко и ориз – 3кг
1,280.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Advance Dog Sensitive Lamb & Rice висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни средни и големи раси кучиња со чувствителен дигестивен систем. Чувствителниот дигестивен систем може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожата. Специјална протеинска формула, која се состои од јагнешко како единствен извор на животински протеини заедно со оризот, го прави Advance Dog Sensitive Lamb & Rice идеален  избор на храна за кучиња со чувствителен дигестивен систем, со алергии на пилешки протеини  и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

Придобивки:

Јагнешко месо  – алтернативен извор на протеини за кучиња со дигестивни проблеми, со одличен вкус

Омага 3, Омега 6 масните киселини, биотинот и цинкот  помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Јагнешкото и оризот,како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини, јаглехидрати и инулин, кој го подобрува варењето на храната и апсорбцијата на хранливи материи.

Формула со само еден извор на протеини од животинско потекло.

Не содржи јајца, соја и пченичен глутен –  состојки кои често предизвикуваат алергии.

Јагнешко месо (17%), пченка, пченкарен протеин, ориз (14%), масти од животинско потекло, дехидриран протеин од јагнешко месо, пченкарно брашно, пулпа од репка, хипоалергични вкусови, рибино масло, калиум хлорид, фрукто- олигосахариди, сол, природни полифеноли (0,01%).

Протеини 26 %
Масти 17 %
Растителни влакна 2,0 %
Сурова пепел 7 %
Омега 3 0.3 %
Омега 6 2.8 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Биотин 0.3 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
10 kg 20 kg 30 kg 40 kg 50 kg
грама на ден
                                   + 135 g 230 g 310 g 385 g 455 g
Активност            ++ 165 g 275 g 375 g 465 g 550 g
                              +++ 215 g 360 g 490 g 610 g 720 g