Храна за куче Advance Dog Mini Sensitive со лосос и ориз

1,655.00 ден3,156.00 ден

Храна за куче Advance Dog Mini Sensitive со лосос и ориз – 7.5кг
3,156.00 ден

Нема на залиха

Храна за куче Advance Dog Mini Sensitive со лосос и ориз – 3кг
1,655.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Advance Dog Mini Sensitive е комплетно избалансирана формула за возрасни кучиња мали раси (до 10 кг како возрасна единка) со чувствителен дигестивен систем. Чувствителниот дигестивен систем може да се манифестира преку дигестивни проблеми, понекојпат преку симптоми на кожата. Специјална протеинска формула, која се состои од лосос, како единствен извор на животински протеини заедно со оризот, го прави Advance Dog Mini Sensitive идеален избор на храна за кучиња со чувствителен дигестивен систем, со алергии на пилешки протеини и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

Специјално прилагодена големина на гранулатот според големината на забите на малите раси на кучиња.

ПРИДОБИВКИ:
Протеинот од рибата: го намалува ризикот од интолеранцијана на храна и обезбедува одличен вкус.
Природен извор на масни киселини Омега-3 и Омега-6 кои го подобруваат изгледот на крзното и кожата. Процентот на протеини и масти е во согласност со метаболизмот на кучиња од мали раси.
Присуство на фрукто-олигосахариди: стимулира раст на нормална цревна флора. Имаат корисен и стимулирачки ефект врз варењето на храната. Го намалуваат лошиот мирис на изметот.
Присуство на природни полифеноли и витамин Е: ги штити клетките од слободните радикали и помага во подобрување на имунолошкиот систем. Полифенолите, заедно со витамини, помагаат во забавување на стареењето на клетките.
Присуство на специјални минерали кои спречуваат формирање на плаки и забен камен и обезбедуваат свеж здив на вашето домашно милениче.
Не содржи јајца, соја и глутен од пченица.

 

 

Лосос (18%), пченка, пченкарен глутен, ориз (14%), дехидриран протеин од лосос, животински масти, хидролизиран животински протеин, пулпа од репка, растителни влакна, хипоалергични вкусови, калиум хлорид, фрукто-олигосахариди, сол, природни полифеноли (0,01%).

 

Протеини 27 %
Масти 18 %
Растителни влакна 2 %
Сурова пепел 6.5 %
Омега 3 масни киселини 0.7 %
Омега 6 масни киселини 2.5 %

 

Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Биотин 0,3mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
1 kg 3 kg 5 kg 10 kg
грама на ден
                   Активност
+
20 g 50 g 75 g 125 g
++ 25 g 60 g 90 g 155 g
 +++ 35 g 80 g 120 g 200 g