Храна за куче Advance Dog Mini Senior со пилешко и ориз

1,326.00 ден

Опис на производот

Advance Dog Mini Senior е комплетна формула погодна за мали раси на кучиња над 8 години (до 10 кг како возрасна единка).

ADVANCE Mini Senior е  формулиран за да ги задоволи специфичните потреби на вашето возрасно куче, со зајакнување на неговите природни  бариери и одбрани.

Благодарение на својата ексклузивна формула Advance Mini Senior, помага да се зачуваат ‘рскавица, мускулната маса, здравјето на цревата, здравјето на забите и активноста кај постарите кучиња.

Мала големина на гранулатот е специјално прилагоден според големината на забите и вилиците на кучиња од малите раси.

 

ПРИДОБИВКИ:

Богата со протеини и растителни влакна и ниско ниво на калории. На овој начин, тежината на кучето се контролира преку губење на маснотии, додека се одржува мускулна маса.

Присуство на Л-карнитин помага да се трансформираат мастите во енергија и спречува акумулација на масните наслаги во телото на кучето.

Активни имуноглобулини – Природни протеини кои го поддржуваат здравјето на цревата.
Природните полифеноли заедно со витамините, го забавуваат стареењето на клетките.

Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека специјалните минерали спречуваат формирање на забен камен и обезбедуваат свеж здив за вашето домашно милениче.

Покрај тоа, ADVANCE Senior Mini содржи таурин, аминокиселина која придонесува за правилната функција на срцето.

Пилешко (16%), пченкарен протеин, пченица, ориз (10%), дехидриран протеин од живина, пченка, пченично брашно, масти од животинско потекло, репна пулпа, хидролизиран животински протеин, пченкарени трици, рибино масло, калциум карбонат, калиум хлорид, квасец, плазма протеини, природен извор на имуноглоболини (0,04%), тетранатриум дифосфат (0,25%), глукозамин (455 мг/кг), хондроитин сулфат (350мг/кг), природни полифеноли (0,01%).

 

Протеини 28 %
Масти 14.2 %
Растителни влакна 2.5 %
Сурова пепел 6.0 %
Омега 3 масни киселини 0.3 %

 

Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Таурин 1200 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
 

ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ

ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
1 kg 3 kg 5 kg 10 kg
грама на ден
Активност                      + 25 g 55 g 85 g 140 g
++ 30 g 70 g 100 g 170 g
            +++ 40 g 90 g 130 g 220 g