Храна за куче Advance Dog Medium Puppy со пилешко и ориз

430.00 ден4,599.00 ден

Храна за куче Advance Dog Medium Puppy со пилешко и ориз – 1кг
430.00 ден

999 на залиха

Храна за куче Advance Dog Medium Puppy со пилешко и ориз – 3кг
1,397.00 ден

999 на залиха

Храна за куче Advance Dog Medium Puppy со пилешко и ориз – 1кг
4,599.00 ден

999 на залиха

Опис на производот

Advance Dog Medium Puppy  висококвалитетна храна за средни раси на кучиња на возраст од 2 до 15 месеца, за гравидни и кучки во лактација.

Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето.

Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени. Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученца.

Големината на гранулатот е специјално прилагоден на големината на вилицата на мали кученца од средна раса.

Оптимален сооднос помеѓу калциум  – фосфор и витамин Д за правилен раст и развој на коскениот систем.

Пилешкото и оризот, како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за правилен развој на централниот нервен  систем, во процесот на учење и  одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Имуноглобули, нуклеотидите и високото ниво на протеини за подршка на природниот одбранбен  систем

Пилешко месо (20%), дехидратиран пилешки протеин од живина, пченкарни протеини, ориз (10%), пченица, пченка, масти од животинско потекло, пченкарно брашно, репна пулпа, хидролизиран животински протеин, рибино масло, калиум хлорид, плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (0,5%), сол, екстракт од квасец, природен извор на нуклеотиди (0,05%).

Протеини 29 %
Масти 19 %
Растителни влакна 2.0 %
Сурова пепел 7 %
Калциум 1,2 %
Фосфор 1,0 %
Омега 3 0,4 %
Омега 6 3,3 %
Витамин А 27000 IU
Витамин D3 1800 IU
Витамин Е 500 mg
Витамин С 70 mg
Железо 86 mg
Јод 1.4 mg
Бакар 8.8 mg
Манган 40 mg
Цинк 148 mg
Селен 0.1 mg
ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ
10 kg 15 kg 20 kg 25 kg 30 kg >40 kg
грама на ден
< 2.5 месеци 175 g 230 g 275 g 315 g 350 g Pappy maxi
2.5 месеци 190  g 255 g 315 g 370g 425 g Pappy maxi
4 – 6 месеци 195 g 260 g 325 g 385 g 435 g Pappy maxi
6 – 12 месеци 170 g 230 g 290 g 385 g 440 g Pappy maxi
12-15 месеци Medium adult Medium adult Medium adult 325 g 375 g Pappy maxi
бремени кучки 195 g 270 g 345 g 420 g 485 g >650 g