Шампон за мало куче

340.00 ден

Out of stock

Опис на производот

Шампон јуниор за мало куче –  Flamingo

Мек шампон кој помага во одржување на хидратација и природни маснотии во кожата, без парабени, неутрален Ph, обезбедува природен сјај на влакното.

Состојки: Бензоева киселина, Бензил алкохол, Бензил салицилат, Ц.И. 17200, лимонска киселина, лимонска киселина, кокамид деа, глицин, лимонен, линалол, масло од семе Макадамија Тернифолија, метилисотиазолинон, пег-3 дистеарат, пропилен гликол, натриум хлорид, натриум лаурет сулфат, натриум сулфат, вода.

Нето: 300мл.

 

За одржување на хигиена на кучиња