Шампон за куче

360.00 ден

Опис на производот

Шампон за куче со хербал екстракт – Flamingo

Мек шампон за кучиња со кратко влакно кој помага во одржување на хидратација и природни маснотии во кожата, без парабени, неутрален Ph, обезбедува природен сјај на влакното.

Состојки: Бензоева киселина, Бензил алкохол, Ц.И. 19140, Ц.И. 42051, лимонска киселина, лимонска киселина, кокамид деа, глицерин, глицин, масло од семе од макадамија, тернифолија, метилисотиазолинон, пеге-3 дистеарат, калиум сорбат, пропилен гликол, натриум бензоат, натриум хлорид, натриум нафта, натриум лаурет, сулфиум, лафит, вода.

Нето: 300мл.

За одржување на хигиена на кучиња