Шампон за куче со кондиционер

340.00 ден

Out of stock

Опис на производот

Шампон за куче со кондиционер – Flamingo

Мек шампон и кондиционер – 2 во 1 кој помага во одржување на хидратација и природни маснотии во кожата, без парабени, неутрален Ph, обезбедува природен сјај на влакното.

Состојки: бензоева киселина, бензил алкохол, лимонска киселина, лимонска киселина, цитронелол, глицерет-2 кокоат, глицин, лимонен, масло од семе макадамија тернифолија, метилисотијазолинон, пег-3 дистеарат, пег-4 рапеседамид, поликватерниум-7, натриум хлорид, натриум лаурет сулфат, натриум сулфат, вода.

Нето: 300мл.

За одржување на хигиена на кучиња