Шампон за кратко влакно

350.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Шампон за кратко влакно – Хипоалерген шампон од јагода – BEAVIS

Специјално формулиран за кучиња со кратко влакно. Помага при нежно чистење на чувствителната кожа и крзно на кучето. Екстрактот од алое вера ја смирува и навлажнува кожата и крзното, оставајќи ги меки и сјајни.

Нето: 250мл.

Состав: :  Розева боја, екстракт од јагода, хидроксипропилтримониум,лимонскакиселина, натриум лаурет сулат, цикамидопропул бетаин, коко-гликозид, глицерил олеат, полисорбат 20, биенил динатриум, дистеарат на глокол кокамидеира, 5хлоро-2метил-4изотизолин-3етил-2метил-2изотиазол-3етил, натриум хидроксид, ЕДТА и вода.

Начин на употреба: Да се натопи крзното со топла вода пред нанесувањето на шампонот. Разредете количина на шампонот со водата,во сооднос 1:5. Нежно масирајте за да ја раширите пената. Оставете да делува 3-5 минути, а потоа исплакнете и исушете со крпа темелно.

Предупредување за целните видови:  Да не се користи на кученца стари под 6 недели. Да се избегнува контакт со очите.

Несакани ефекти: Ако се појави иритација, прекинете со употреба. Консултирајте се со ветеринар ако иритаијата продолжи.

Општи предупредувања: Да се држат настрана од храна, пијалоци и добиточна храна. Да се чува настрана од дофат на деца.

Состојба на чување и рок на траење: Да се чува на собна температура, настрана од директна изложеност на сончева светлина, да се заштити од замрзнување. Рокот на траење е 2 години од датумот на производство.

За одржување на хигиена на кучиња