ХРАНА ЗА МАЧИЊА SAM’S FIELD CAT МИСИРКИНИ ФИЛЕТИ СО БРОКУЛИ 85g

69.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

85% филети од месо (77% пилешко, 8% мисиркино), пилешка супа, 4% брокула, минерали, скроб од грашок.

Сирови протеини 11.0%, сирови масти 6,0%, сирова пепел 2,5%, влажност 82,0%, сирови влакна 0,5%, калциум 0,2%. фосфор 0,2%, натриум 0,1%.

витамин D3 (E671) 280 mg, витамин E (3a700) 180 mg, таурин (3a370) 600 mg, биотин (3a880) 0.4 mg, цинк (3b606) 15 mg, железо (E1) 13 mg, манган (E5) 3 mg, калиум јодид (3b201) 0.8 mg, бакар (E4) 1 mg.

Храната се послужува на собна температура. Кесичките Sam’s Field се даваат како комплетен оброк. Кога го мешате со сува храна, соодветно намалете ги дневните количини. Пожелно е вашата мачка постојано да има пристап до свежа вода за пиење.

Препорачани дневни количини
Возраст на мачето (месеци) 2 – 4 4 – 6 6 – 12
Вреќички/дневно (ком.) 2 – 3 3 – 4  4 – 5

Да се ​​чува на ладно и суво место.
Чувајте ја отворената кеса во фрижидер и користете ја во рок од 3 дена.
Рок на употреба: 24 месеци од датумот на производство втиснат на оргиналното пакување.

Sam’s Field мисиркини филети со брокула е комплетна влажна храна за мачиња. Содржи природни состојки со додадени витамини и минерали.
Sam’s Field мисиркини филети со брокула  е избалансирана формула која им овозможува на вашите мачиња идеална исхрана.

Наменета е за мали мачиња до 12 месеци.