Храна за куче Sam’s Field Puppy со пилешко

330.00 ден3,695.00 ден

Храна за куче Sam's Field Puppy со пилешко – 13кг
3,695.00 ден
Храна за куче Sam's Field Puppy со пилешко – 1кг
330.00 ден

Опис на производот

Sam’s Field Puppy e супер премиум храна со 70% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен, и е наменета за кучиња од сите раси од 2 месеци до 1 година возраст. Храната е богата со пилешки протеини и масти за раст и развој на мускулната маса. Sam’s Filed Puppy има оптимален однос на минерали (калциум и фосфор) за исправен развој на скелетот и забите. Содржи свежо пилешко месо за добра сварливост на храната. Има висок процент на масти за да ги задоволат енергетските потреби. Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои го стимулираат развојот на добрите бактерии во дигестивниот тракт. Sam’s Filed Puppy е богата со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата. Богата е со Омега3 и Омега6 масни киселини кои го подобруваат квалитетот на кожата и крзното. Збогатена е со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното.Храната содржи овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот. Sam’s Filed Puppy е збогатена со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот. Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет.Sam’s Filed Puppy има оптимален однос на Омега3 и Омега6 масните киселини кои ги спречуваат воспалителните процеси и го јакнат имунитетот.

Пилешко месо, кокошкин џигер, компир, пченка, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин E), лососово масло, природни вкусови, сушени јаболка, пивски квасец, домати,екстракт од јука, моркови, минерали, дл-метионин, л-лисин, манан-олигосахариди, фрукто-олигозахариди, пробиотици.

Протеини 30%,  масти 18%, сирово влакно 2,5%, сирова пепел 6,7%, влага 10%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%.

Витамин A (3a672a) 26 000 IU, витамин D3 2 300 IU, витамин E 850 mg, витамин B1 6,8 mg, витамин B2 8,5 mg,витамин B6 6,8 mg, витамин B12 0,06 mg, ниацин 34 mg, калциум пантотенат 17 mg, биотин 1,0 mg, фолна киселина 0,85 mg, хлоринхлорид 1000 mg, органски цинк 140 mg, органски бакар 20 mg, јод 1,0 mg, органски селен 0,25 mg.

Давајте ја сува или делумно навлажнета со вода. Кучето мора да има на располагање доволно свежа вода. Дневната потреба на вашето куче може да се разликува во зависност од околината, големината, староста и оптеретувањето. Препорачаната дневна доза е наведена во табелата за хранење. Да се чува на ладно и суво место.За да ја одржите вистинската кондиција, бидете сигурни дека вашето куче има доволно физички вежби и не добива повеќе храна од препорачаното.