Храна за куче Sam’s Field Adult Mini со пилешко

430.00 ден3,005.00 ден

Храна за куче Sam's Field Adult Mini со пилешко – 8кг
3,005.00 ден
Храна за куче Sam's Field Adult Mini со пилешко – 1кг
430.00 ден

Опис на производот

Sam’s Field Adult Mini е супер премиум храна со 65% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен. Наменета е за возрасни кучиња од мали раси над 1 година возраст. Храната има балансиран однос на Омега3 и Омега6 масни киселни за здрава кожа и крзно. Содржи биотин и витамин В кои помагаат во раст на здраво влакно.Збогатена е со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното. Големината на гранулите и минералите во храната во Sam’s Filed Adult Mini, ги намалуваат наслагите на забите. Sam’s Filed Adult Mini содржи свежо пилешко месо за добра сварливост. Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои стимулираат развој на добрите бактерии во дигестивниот тракт. Богата е со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата. Sam’s Filed Adult Mini содржи овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот. Збогатена е со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот. Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет. Оптималниот однос на Омега3 и Омега6 масните киселини ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот.

Пилешко месо, кокошкин џигер, компир, пченка, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин E), лососово масло, природни вкусови, сушени јаболка, пивски квасец, домати,екстракт од јука, моркови, минерали, дл-метионин, л-лисин, манан-олигосахариди, фрукто-олигозахариди, пробиотици.

Протеини 28%, содржина масти 17%, сирово влакно 2,5%, сирова пепел 6,5%, влага 10%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%.

Витамин A (3a672a) 20 000 IU, витамин D3 1 900 IU, витамин E 500 mg, витамин B1 4,5 mg, витамин B2 6,0 mg,витамин B6 5,0 mg, витамин B12 0,05 mg, ниацин 26 mg, калциум пантотенат 13 mg, биотин 0,78 mg, фолна киселина 0,65 mg, хлоринхлорид 780 mg, органски цинк 107 mg, органски бакар 18 mg, јод 0,84 mg, органски селен 0,2 mg.

Давајте ја сува или делумно навлажнета со вода. Кучето мора да има на располагање доволно свежа вода. Дневната потреба на вашето куче може да се разликува во зависност од околината, големината, староста и оптеретувањето. Препорачаната дневна доза е наведена во табелата за хранење. Да се чува на ладно и суво место.За да ја одржите вистинската кондиција, бидете сигурни дека вашето куче има доволно физички вежби и не добива повеќе храна од препорачаното.