Храна за куче Sam’s Field Adult Medium со пилешко

330.00 ден3,695.00 ден

Храна за куче Sam's Field Adult Medium со пилешко – 13кг
3,695.00 ден
Храна за куче Sam's Field Adult Medium со пилешко – 1кг
330.00 ден

Опис на производот

Sam’s Field Adult Medium е супер премиум храна со 60% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен. Наменета e за возрасни кучиња од средни раси над 1 година возраст. Sam’s Filed Adult Medium содржи пре-биотици (маннан-олигосахариди и фрукто-олигосахариди) за здрав дигестивен систем. Храната има балансиран и оптимален однос на Омега3 и Омега6 масни киселни за здрава кожа и крзно, ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот. Содржи биотин и витамин В кои помагаат во раст на здраво влакно. Збогатена е со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното. Sam’s Filed Adult Medium содржи овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот. Збогатена е со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот. Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет.

Пилешко месо, кокошкин џигер, компир, пченка, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин E), лососово масло, природни вкусови, сушени јаболка, пивски квасец, домати,екстракт од јука, моркови, минерали, дл-метионин, л-лисин, манан-олигосахариди, фрукто-олигозахариди, пробиотици.

Протеини 26%, содржина масти 15%, сирово влакно 2,5%, сирова пепел 6,6%, влага 10%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%.

Витамин A 20 000 IU, витамин D3 1 900 IU, витамин E 500 mg, витамин B1 4,5 mg, витамин B2 6,0 mg,витамин B6 5,0 mg, витамин B12 0,05 mg, ниацин 26 mg, калциум пантотенат 13 mg, биотин 0,78 mg, фолна киселина 0,65 mg, хлоринхлорид 780 mg, органски цинк 107 mg, органски бакар 18 mg, јод 0,84 mg, органски селен 0,2 mg.

Давајте ја сува или делумно навлажнета со вода. Кучето мора да има на располагање доволно свежа вода. Дневната потреба на вашето куче може да се разликува во зависност од околината, големината, староста и оптеретувањето. Препорачаната дневна доза е наведена во табелата за хранење. Да се чува на ладно и суво место.За да ја одржите вистинската кондиција, бидете сигурни дека вашето куче има доволно физички вежби и не добива повеќе храна од препорачаното.