Храна за куче Sam’s Field Adult со лосос

405.00 ден4,610.00 ден

Храна за куче Sam's Field Adult со лосос – 13кг
4,610.00 ден
Храна за куче Sam's Field Adult со лосос – 1кг
405.00 ден

Опис на производот

Sams’s Field Adult Salmon е супер премиум храна која е наменета за кучиња од сите раси, над 12 месеци со осетлив дигестивен систем и осетлива кожа и крзно.

Храната се користи за кучиња кои имат алергија на протеини и житарки, интолеранција на храна, проблеми со дигестивен систем, проблеми со кожа и крзно, раси со големи барања за нега на крзното (пр. шарпеј, далматинец, авганистански хрт, австралиски овчар, ихаса апсо, чау-чау), кучиња со бела боја (пр. вестајландски териер, бел швајцарски овчар, аргентинска дога).

Sam’s Field Adult Salmon има балансиран однос на Омега3 и Омега6 масни киселни за здрава кожа и крзно. Содржи биотин и витамин В кои помагаат во раст на здраво влакно. Збогатена со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното.

Протеините од лосос се користат за превенција од нетолеранција на храна. Sam’s Field Adult Salmon е без глутен, содржи пченка како единствена житарица без глутен и ја намалува можноста од глутенска рекација. Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои ја формираат правилно столицата и стимулираат развој на добрите бактерии во дигестивниот тракт

Месото од лосос се користи за добра сварливост. Богата е со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата

Sam’s Field Adult Salmon има оптимален однос на минерали (калциум и фосфор) за јакнење на скелетот и забите.Збогатена е со Витамин D за подобра апсорпција на калциум и фосфор.

Sam’s Field Adult Salmon содржи овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот. Збогатена е со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот. Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет. Оптималниот однос на Омега3 и Омега6 масните киселини ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот.

Лосос, компир, пченка, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин E), лососово масло, природни вкусови, сушени јаболка, пивски квасец, домати,екстракт од јука, моркови, минерали, дл-метионин, л-лисин, манан-олигосахариди, фрукто-олигозахариди, пробиотици.

Протеини 25%, содржина масти 14%, сирово влакно 2,0%, сирова пепел 10%, влага 10%, калциум 1,1%, фосфор 0,9%.

Витамин A 20 000 IU, витамин D3 1 900 IU, витамин E 500 mg, витамин B1 4,5 mg, витамин B2 6,0 mg,витамин B6 5,0 mg, витамин B12 0,05 mg, ниацин 26 mg, калциум пантотенат 13 mg, биотин 0,78 mg, фолна киселина 0,65 mg, хлоринхлорид 780 mg, органски цинк 107 mg, органски бакар 18 mg, јод 0,84 mg, органски селен 0,2 mg.

Давајте ја сува или делумно навлажнета со вода. Кучето мора да има на располагање доволно свежа вода. Дневната потреба на вашето куче може да се разликува во зависност од околината, големината, староста и оптеретувањето. Препорачаната дневна доза е наведена во табелата за хранење. Да се чува на ладно и суво место.За да ја одржите вистинската кондиција, бидете сигурни дека вашето куче има доволно физички вежби и не добива повеќе храна од препорачаното.

ТЕЖИНА (КГ) 5 10 15 20 25 30 40 50 60 70 80 90
ДНЕВНА КОЛИЧИНА НА ХРАНА (ГР. ) 70 120 160 200 240 270 340 400 460 515 570 620