Храна за куче Sam’s Field 4300 Power со пилешко

335.00 ден3,815.00 ден

Храна за куче Sam's Field 4300 Power со пилешко – 13кг
3,815.00 ден
Храна за куче Sam's Field 4300 Power со пилешко – 1кг
335.00 ден

Опис на производот

Sam’s Filed 4300 Power е супер премиум храна со 70% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен. Наменета за возрасни активни и работни кучиња од сите раси над 1 година возраст. Храната е со висок процент на протеини и масти за кучиња со потреби од енергија, пре-биотици (маннан-олигосахариди и фрукто-олигосахариди) кои помагаат за здрав дигестивен систем.Во производството на храната е користено свежо пилешко месо за добра сварливост, фрукто-олигосахариди и квасец кои стимулираат развој на добрите бактерии во дигестивниот тракт и е богата со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата.Храната содржи биотин и витамин В кои помагаат во растот на здраво влакно,богата е со Омега3 и Омега6 масни киселини кои го подобруваат квалитетот на кожата и крзното и збогатена е со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното.

Храната содржи овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот,збогатена е со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот, бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет и оптималниот однос на Омега3 и Омега6 масните киселини ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот.

Пилешко месо, кокошкин џигер, компир, пченка, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин E), лососово масло, природни вкусови, сушени јаболка,сушена репка, пивски квасец, домати,екстракт од јука, моркови, минерали, дл-метионин, л-лисин, манан-олигосахариди, фрукто-олигозахариди, пробиотици.

Протеини 32%, содржина масти 21%, сирово влакно 2,8%, сирова пепел 7,2%, влага 10%, калциум 1,6%, фосфор 1,2%.

Витамин A 20 000 IU, витамин D3 1 900 IU, витамин E 500 mg, витамин B1 4,5 mg, витамин B2 6,0 mg,витамин B6 5,0 mg, витамин B12 0,05 mg, ниацин 26 mg, калциум пантотенат 13 mg, биотин 0,78 mg, фолна киселина 0,65 mg, хлоринхлорид 780 mg, органски цинк 107 mg, органски бакар 18 mg, јод 0,84 mg, органски селен 0,2 mg.

Давајте ја сува или делумно навлажнета со вода. Кучето мора да има на располагање доволно свежа вода. Дневната потреба на вашето куче може да се разликува во зависност од околината, големината, староста и оптеретувањето. Препорачаната дневна доза е наведена во табелата за хранење. Да се чува на ладно и суво место.За да ја одржите вистинската кондиција, бидете сигурни дека вашето куче има доволно физички вежби и не добива повеќе храна од препорачаното.

ТЕЖИНА (КГ) 30 40 50 60 70 80 90
НА ДЕН (Г ) 277 355 415 475 535 590 645