Сув шампон - пудра

350.00 ден

Out of stock

Опис на производот

Сув шампон – BEAVIS

Сув шампон во прав за кучиња.Сувиот шампон го чисти крзното и му дава сјај.

Состав:бел прав, прав од лаванда, рузмарин во прав,натриум бикарбонат и скроб од тапиока.

Употреба и дозирање: Нанесете од правот на вашето куче и масирајте за да се распространи низ целото тело .Нежно исчеткајте го вашето миленик за да го отстраните вишокот прав .

Прекинете ја употребата , ако се појави иритација на кожата.

Не користете на кучиња стари под 6 недели. Избегнувајте контакт со лицето, ушите и областа околу очите.

Нето: 150гр.

 

За одржување на хигиена на кучиња