РИО Мешавина од семиња за пеење 240гр

267.00 ден

Опис на производот

РИО Мешавината од семиња за пеење содржи внимателно одбрани состојки во кои уживаат птиците-пејачки во дивината. Овој третман е богат со растителни протеини, полинезаситени киселини, витамини, минерали и биолошки активни природни супстанции, кои ги поддржуваат птиците во стресни периоди како што е периодот на митарење.
Овој вкусен нутритивен состав е извор на енергија и благосостојба што го поттикнува вашето домашно милениче да пее гласно.
  • суров протеин – 18,4%
  • сурови масти и масло – 27,7%
  • сурови влакна – 13,1%
  • сурова пепел – 2,7%
  • калциум – 0,4%
  • фосфор – 0,2%
1.Понудете РИО Мешавина од семиња за пеење како дополнителна храна за мали птици (вклучувајќи тигрици, канаринци, егзотични и диви птици). Смесата може да се даде сама по себе или помешана со главната храна.
2. Дозирање : 0,5-1 лажичка дневно.