РИО Мешавина од овошје и јаткасти плодови 160гр

398.00 ден

Опис на производот

Оваа вкусна и здрава мешавина од овошје и јаткасти плодови се состои од природно сушено овошје, крцкави јаткасти плодови, бобинки и семки кои им се допаѓаат на папагалите. Оваа мешавина е одличен извор на дополнителна енергија, витамини, макро- и микроелементи и внесува разновидност во секојдневната исхрана на птицата. Индивидуалните состојки може да се користат и за да се поттикне вашето домашно милениче да научи нови вештини.
  • суров протеин – 12,5%
  • сурови масти и масло – 25,7%
  • сурови влакна – 6,9%
  • сурова пепел – 0,9%
1. Понудете РИО Мешавина од овошје и јаткасти плодови како комплементарна храна за папагалите. Смесата може да се даде сама по себе или помешана со главната храна.
2. Дозирање: 1 лажица 2-3 пати неделно.