Литл Оне Пица со зеленчук за глодари 55гр

330.00 ден

Опис на производот

Пицата е едно од највкусните италијански јадења, популарна низ целиот свет. Пицата од зеленчук Little One е дизајнирана специјално за миленичиња. Рецептот 100% без житарки без додадени шеќери, конзерванси и бои ја прави оваа играчка совршено здрава, соодветна за видот. Пицата е направена од миризливи ливадски треви кои се одгледуваат на отворено под сонцето. Вкусниот и природен прелив од зеленчук содржи сушени тиквички, домати и црвен пипер заедно со ароматични ливчиња од невен. Овие состојки ја прават пицата вистинско уживање за вашето домашно милениче и служат како извор на витамини и други хранливи материи. Обликот на пица е многу корисен за грицкање, што им помага на глодарите и зајците да ги наострат нивните заби кои постојано растат. 
  • протеини – 9%
  • масти – 2%
  • пепел – 8%
  • влакна – 15%
Понудете ја пицата како дополнителна храна за глодари и зајци.